Березень 2011: Приймати ясні рішення

Господь Ісус одного разу сказав, що не зможе встояти ні одне царство, «що розділилося в собі». В історії є багато прикладів цього. Як багато імперій і країн розпалося, тому що всередині них не було єдності, і правителі не змогли прийти до єдиної думки з основних питань.  Розпадалися шлюби, сім’ї, розвалювалися величезні підприємства, що мали багаторічні традиції, – і все тому, що вони більше не були в силах зберегти єдність. З цими роздумами Господь пов’язує вимогу дотримуватися ясної позиції і на завершення констатує: «Хто не зі Мною, той супроти Мене; і хто не збирає зi Мною, той розкидає». Цілком недвозначний вислів! Це означає, що людині не уникнути необхідності прийняти однозначне рішення за чи проти Господа. Бо хто не вирішується на користь Христа, не сповідує Його як свого Господа і Спасителя, той неминуче приймає рішення проти Нього.

Багато людей  найбільше  уникають ясних рішень. Найчастіше це набагато зручніше, ніж дотримуватися однозначної позиції. Якщо вони знаходяться на межі двох різних думок, то, в залежності від того, яка позиція обіцяє більше вигоди, вони схиляються то в один бік, то в інший. Або намагаються зайняти нейтральну позицію. Але відносно Господа такої можливості не існує. У даному випадку неможливо повернутися до нейтральної точки зору. Також людина не може ставитися до Бога «нейтрально». Є тільки «або – або»: «Якщо не повірите, що то Я, то помрете в своїх гріхах», – змушений був сказати Ісус своїм сучасникам.

Часом люди приймають рішення, в яких вони самі не впевнені, до яких не лежить їх серце. Це теж – довго, чи коротко – стане помітно, такі рішення часто не постійні.

Недостатня рішучість у вірі може, врешті-решт, все поставити під питання. Ми не можемо на п’ятдесят відсотків бути з Богом, а на п’ятдесят відсотків десь ще. Жити для Господа – означає все своє життя зорієнтувати на Нього, на Євангеліє. Нам, безперечно, не вдасться це на всі сто відсотків, але давайте прагнути до цього. Давайте перевіримо своє серце – послідовні ми в нашому рішенні на користь Господа, і, тим самим, послідовні ми у своєму зреченні від диявола, всіх справ його і всього, що пов’язано з ним? Тут теж є тільки одне «або – або».

( З богослужіння першоапостола)