НАПУТНЄ СЛОВО: Бути підготовленими

У час Адвенту ми готуємося до Різдва й відзначаємо свято з нагоди першого приходу Ісуса Христа і його самоприниження. Його, новонародженого Немовля, поклали в ясла, бо не знайшлося ліжечка. Сьогодні з нагоди цього свята люди прикрашають будинки і свої помешкання, купують різдвяні подарунки й співають різдвяних пісень, колядок. Вони з радістю очікують на святвечір і на святкове богослужіння з нагоди Різдва. Важливо, при цьому, не втрачати з поля зору Другий прихід Господа.

Він мовив, що повернеться несподівано й наголошував на тому, що Його повернення годі буде передбачити, вирахувати.
У Святому Писанні знаходимо чимало прикладів про людей, яких здивував несподіваний поворот подій. Злий слуга, приміром, з однієї із притч Ісуса Христа гадав, що його Пан бариться, а тому поводив себе непристойно й негідно. Повернення Пана було для нього несподіваним, застало зненацька.
Хто не вірить у незабарний прихід Ісуса Христа ризикує бути непідготовленим до цієї події. Готуватися до неї — означає позбуватися старої сутності й створювати умови для розвитку нової людини, жити побожним життям. Отже, важливо готуватися, міняти свою поведінку, позбуватися рис, які не до вподоби Богові. Ця підготовча праця розпочалася з моменту Запечатання Святим Духом, під час якого Бог через Святого Духа вилив у наше серце Свою любов. Завдяки праці апостолів і Святого Духа ця любов дедалі більше зростає. Боже дитя, яке щирим і чистим серцем любить Господа, палко очікує на Його Друге пришестя і постійно готовиться до нього. Тому прихід Господа не виявиться для нього несподіваним.
Готуватися до Другого приходу Ісуса Христа — означає зрощувати у своєму серці плоди Святого Духа, про які вів мову апостол Павло у Посланні до галатів. Господь прагне, аби ми виявляли любов, милосердя, терпеливість і служили цими дарами як Йому, так і Його церкві. Підготування душі до Другого приходу Ісуса Христа вимагає від нас часу й спонукає приймати правильні рішення. Інколи нам доводиться відмовлятися від тих чи інших справ не тому, що вони погані, а щоб відвести ще більше часу для праці над спасінням своєї душі. Безнастанно молімося, щоб Господь незабаром повернувся. У День Господній померлі воскреснуть, а ми будемо перемінені й «вхоплені на хмарах на зустріч Господові», як мовив апостол Павло.
Отже, активно готуючись до Різдвяних свят, не випускаймо з поля зору найважливіше: підготування до Другого приходу Ісуса Христа. приділяймо достатньо часу для праці над спасінням своєї душі, зрощуймо у своєму серці плоди Святого Духа й позбуваймося рис, які не до вподоби Богові. І коли Господь повернеться, то не застане нас зненацька, бо ми виявимося підготовленими!

(З богослужінняПершоапостола, яке він провів, будучи помічником Першоапостола у м. Мерлебахе)