«З любов’ю за діло!» – новий девіз 2014 року

a77312b914Цюріх. У Новому 2014 році — новий девіз: «З любов’ю за діло!». Першоапостол Жан-Люк Шнайдер, духовний Глава Новоапостольської церкви, закликав християн на своєму богослужінні у новорічний ранок в Штутгарті (Німеччина) виробити в собі особливу форму віросповідання: «По тому узнають всі, що ви Мої учні, якщо матимете любов між собою» — слова Господа.

 

  Виголошення Першоапостолом девізу на наступний рік з нагоди Нового року стало вже доброю традицією. Цього разу його виголосив Першоапостол Жан-Люк Шнайдер, який від П’ятидесятниці 2013 року перебуває у цьому найвищому сані Церкви. Його побажання для всіх християн Новоапостольської церкви стосовно всіх церковних заходів містяться у девізі: «З любов’ю за діло!» Віра в Ісуса Христа виявляється в ділах, до яких спонукає Його любов – так сказав Глава Церкви. Конкретний вчинок на благо ближнього – це складова частина нашого приготування до Другого приходу Ісуса Христа. Любити свого ближнього — означає бути готовим взяти на себе частину його тягарів, позбавити його певних страждань.

Солідарність із ближнім

При цьому, Першоапостол нагадав про братів і сестер в громадах, які є хворими чи одинокими. Серед них є такі, що зазнають фінансових труднощів, мають проблеми в сім’ї чи на роботі. Поряд із відомими причинами, які призводять до такого стану, такі труднощі можуть впливати на віру в Бога. «І хоча ми не в змозі повністю позбавити цих людей тягарів, та можемо їх полегшити» — наголосив Першоапостол. Перш за все молімося за тих, хто зазнає горе. Знайдімо час для того, щоби вислухати їх, висловити їм своє співчуття – і, якщо необхідно, запропонуймо свою допомогу. Застосування Євангелія в повсякденному житті включає в себе іноді відмову від комфорту і боротьбу. Але нести тягарі ближнього, підбадьорювати його — означає слідувати за Господом. «Важливо уникати всього того, що може причинити біль ближньому».

 Бачити ближнього у будь-якій людині

  Однак, ми не повинні обмежуватися любов’ю тільки до брата і сестри за вірою, вона не повинна зупинятися біля дверей нашої громади – чітко підкреслив Глава церкви. Ще перші апостоли закликали до солідарності поза Церквою. Першоапостол Шнайдер говорить: «Нашими ближніми є й ті люди, які не поділяють нашої віри». Тому участь у гуманітарних акціях є прекрасною формою вираження співчуття ближньому.

  У цьому році також можуть виникати певні суперечки в громаді через наші недоліки. «Не раз нам доведеться потерпати від цього». Та любов, яку дарує Ісус Христос, дасть нам змогу простити іншій людині й любити її, незважаючи на недоліки. «Наша любов до ближнього виявляється також у тому, наскільки часто ми йому прощаємо».

 Знаходити час для ближнього

Того новорічного ранку Глава Церкви провів богослужіння у Фельбаху під Штутгартом (Південна Німеччина). Святкове богослужіння синхронно перекладалося на англійську, в’єтнамську, іспанську, італійську, російську та хорватську мови й транслювалося каналами супутникового зв’язку майже на 400 громад Південної Німеччини, а також на Боснію-Герцеговину, Ізраїль, Македонію, Сербію, Хорватію та на Україну.

В основу свого богослужіння Першоапостол Шнайдер поклав той самий біблійний текст із Галатів 6, 2, який він декілька тижнів тому надіслав окружним апостолам всього світу, і виклав до нього свої думки в бюлетені «Провідні думки» для священнослужителів Новоапостольської церкви: «Носіть тягарі один одного, тоді виконаєте закона Христового».

  Ці ж думки Першоапостол озвучив під час свого новорічного богослужіння. Бо не можливо взяти на себе всі болі, все горе, проблеми нашого ближнього. «Та можна допомогти нашому братові чи нашій сестрі, якщо разом з ними будемо нести їхні тягарі». Для цього – сказав Глава Церкви треба бути чуйним до чужого горя і мати лагідне серце. Він наполегливо закликав віруючих: «Ніколи не шкодуймо часу, щоби вислухати іншу людину. Ми живемо в епоху активних комунікацій, коли усім нам бракує часу! Даруйте все ж свій час і увагу іншій людині! Їй це дуже потрібно! І якщо ви чули ту саму історію вже п’ять разів, то вислухайте її, будь ласка, ще раз. Це дуже потрібно цій людині! Слухати іншу людину – значить співчувати їй».

Надавати також конкретну допомогу

Проте й конкретна допомога підпадає під девіз «З любов’ю за діло» — зазначив Першоапостол. Яків дуже влучно сказав про це у своєму Посланні: «Коли брат або сестра будуть нагі й позбавлені засобів щоденного прожитку, і хто-небудь скаже: «Йдіть собі з миром, грійтеся та годуйтесь», і не дасть їм потрібного для тіла, то що це допоможе?»

(Якова 2,15-16).

Нам треба також ділити тягар віри. Отже, підбадьорюймо й наснажуймо один одного в своїх громадах – сказав Глава Церкви й привів приклад: «Про що ми говоримо у колі братів і сестер? Що є змістом наших розмов?» Наша розмова один з одним має полегшувати тягарі, а не робити їх важчими.

  На завершення Першоапостол зупинився на тягарях, пов’язаних з недоліками нашого ближнього: «Ми всі є недосконалими людьми, і всі ми є убогими грішниками». Ми й у майбутньому матимемо справу з недоліками й недосконалістю свого брата чи сестри по вірі. «Тож і в майбутньому продовжуймо прощати один одному, прощати і ще раз».

  А що властиво окремій людині, те властиве громаді, а також і всій Церкві – підсумував Першоапостол. Повну версію новорічного богослужіння Першоапостола Жана-Люка Шнайдера можна прочитати на веб-сайті Регіональної Новоапостольської церкви «Піденна Німеччина».

«З любов’ю за діло» — бажаємо всім християнам в Новому 2014 році!