Апостол А. Будник на Балканах

Ap_Bud_Balkan_20140302_f  Свою першу в 2014 році поїздку в балканські країни український апостол Анатолій Будник вирішив приурочити до особливого богослужіння – богослужіння для померлих.

У тижневу подорож на Балкани апостол вирушив ще у вівторок, 25 лютого 2014 року, прибувши в аеропорт Сараєво, столицю конфедеративної держави Боснії і Герцоговини. Там його зустрічали відповідальний за балканський регіон окружний старійшина Стоян Манєвскі та його помічник, окружний євангеліст Санді Якимовскі. Цього ж дня відбулося спілкування апостола з ними. Обговорювали важливі питання духовного життя громад цього регіону.

У невеличкій громаді боснійського Кон’їчі апостол провів своє перше із шести богослужінь, в основу якого поклав біблійні слова із Псалма 42, 12.

Наступного дня апостол вирушив до сербського Зреньянина. Громада з неабиякою радістю очікувала на приїзд апостола. Адже під час богослужіння, в основу якого він поклав слова з Луки 9, 62, відбулося її поповнення. Апостол здійснив Святе Запечатання 4 дорослих душ. Справжнім святом для громади було зведення у сан священика. Тепер забезпечена духовна опіка цієї громади. Друге богослужіння апостола у Сербії відбулося у п’ятницю, 28 лютого, у громаді Србскій Крстур. У його основу були покладені біблійні слова із Матвія 14, 27-29. У своїй проповіді апостол наголосив на тому, що довіра до Бога є важливим елементом віри. «Виявляючи віру в Ісуса Христа, ми, замість страху, що притаманний людині, дедалі більше сповнюємося Божим острахом, що є запорукою нашого душевного спокою та духовного довершення», – зазначав апостол Будник.  

Божа любов була темою богослужіння апостола у македонській громаді Прілеп. Біблійні слова із Луки 10, 27: «Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією твоєю душею і всією силою твоєю, і всією думкою твоєю; а ближнього твого, як себе самого» глибоко зворушили присутніх на богослужінні братів і сестер, додали їм ще більше наснаги виконувати основну Господню Заповідь. Під час цього богослужіння чотири душі прийняли печать Божого синівства.

Богослужіння для померлих є не тільки важливими, а й вельми зворушливими. У неділю, 2 березня, апостол провів два таких богослужіння: уранці – у македонському Скоп’є із біблійним словом із Римлянам 5, 10; а пополудні – у громаді Свети Ніколе із словами Ісуса Христа, що містяться в Євангелії від Івана 6, 47: «Істинно, істинно говорю вам: Хто вірує, той живе життям вічним». «Чимало душ потрапили невідкупленими у вічність, — зазначав апостол, — Господь, виявляючи велику любов, приніс і за них Своє життя у жертву. Важливо щиро молитися за душі з вічності й бути достойними Божими дітьми, щоб допомогти їм прийти до вівтаря Господньої милості, долучитися до Святих таїнств й отримали право на вічне життя з Господом під час Його Другого Пришестя». У цей день 8 душ прийняли з рук апостола печать Святого Духа й стали Божими дітьми. Після богослужіння брати й сестри ще довго спілкувалися з апостолом, задавали питання, які їх турбують.